@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse vítá předběžné schválení reaktoru AP1000 britskými regulačními úřady

Chorley, 14. prosince 2011 -  Společnost Westinghouse Electric Company přivítala oznámení dvou  britských regulačních úřadů – Office for Nuclear Regulation a Environment Agency – které dnes předběžně schválily reaktor AP1000 vydáním dokumentů Interim Design Acceptance Confirmation a Interim Statement of Design Acceptability.

Oznámení přichází po čtyř a půl leté práci v rámci celkového schvalovacího procesu Generic Design Assessment (GDA). Během této doby regulátoři podrobně zkoumali, zda veškeré aspekty technologie AP1000 vyhovují britským standardům.

Mike Tynan, viceprezident Westinghouse pro Velkou Británii, Blízký Východ a Egypt, při té příležitosti prohlásil:

“Dnešní oznámení představuje významný milník na cestě k potenciální výstavbě reaktorů AP1000 ve Velké Británii. Předběžná schválení jasně ukazují na přesvědčení regulátorů, že naše technologie vyhoví bezpečnostním a environmentálním požadavkům a že konečnému schválení nebrání žádná významná rizika, přestože nás čeká ještě hodně práce.

Část práce potřebné pro vydání finálního schválení jsme již odvedli, některé věci jsou v procesu a do těch zbývajících se pustíme, pokud pro náš reaktor získáme zákazníka ve Velké Británii.

Dnešní úspěch je třeba připsat enormní snaze rozsáhlého týmu lidí z Westinghouse na obou stranách Atlantiku pod vedením ředitele Simona Marshalla.Tímto bych chtěl Simonovi a celému týmu poděkovat za jejich práci. Dík patří rovněž našim partnerům na straně energetických společností, kteří nám nabídli svou podporu, zkušenosti s licenčním procesem a také se s námi podělili o některé náklady.“

Energetické společnosti, které se podílely na licenčním procesu reaktoru AP1000 ve Velké Británii, jsou E.On a RWE (ve Velké Británii aktuálně spolupracující pod hlavičkou Horizon Nuclear Power), Iberdrola a GDF Suez (ve Velké Británii aktuálně spolupracující pod hlavičkou NuGeneration), Vattenfall a Endesa.< Zpět