@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse bude v Německu nadále dodávat palivo pro jaderné elektrárny E.ON Kernkraft

Brusel, 15. července 2013 – Společnost E.ON Kernkraft GmbH uplatní opci v rámci stávajícího kontraktu s Westinghouse Electric Company na další dodávky palivových souborů pro své jaderné elektrárny v Německu. Původní kontrakt na rok 2012 se tím rozšiřuje o dodávky nového paliva v letech 2016 a 2017. Westinghouse palivo vyrobí ve svém závodě ve švédském Västerås.

„Uplatnění opce představuje další posílení naší dlouhodobé spolupráce s E.ON Kernkraft,“ prohlásil viceprezident a výkonný ředitel Westinghouse pro Severní Evropu Johan Hallén. „Rozhodnutí E.ON Kernkraft vnímáme jako potvrzení skvělých výsledků našich palivových technologií a naší silné pozice na trhu s technologiemi pro tlakovodní reaktory.“

Westinghouse patřil už od začátku 90. let mezi hlavní dodavatele paliva pro jaderné elektrárny Brokdorf, Grafenrheinfeld, Grohnde a Isar 2, které provozuje E.ON Kernkraft.

Westinghouse je dodavatelem paliv pro reaktory tlakovodní, varné i pokročilé chlazené plynem a má po světě deset výrobních závodů, z toho dva v Evropě: Springfields Fuels Limited (Preston, Lancashire, Velká Británie) a Westinghouse Electric Sweden (Västerås, Švédsko). Dnes firma dodává palivo pro celkem 168 jaderných elektráren.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě, včetně zhruba 50 % z těch umístěných v Evropě.< Zpět