@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse uzavřel s Čínou dohodu o dodávkách zařízení na výrobu jaderného paliva

 

Firma rovněž o dva roky prodloužila smlouvu o spolupráci v jaderné energetice

 

Pittsburgh, 25. ledna 2011 – Westinghouse Electric Company oznamuje uzavření dohody s čínskou společností China Baotou Nuclear Fuel (CBNF) o dodávkách zařízení na výrobu jaderného paliva. Kontrakt umožní čínské straně vyrábět palivo pro reaktory AP1000, které Westinghouse momentálně v zemi staví.

 

Hodnota kontraktu činí 35 milionů USD. Zařízení dodá Westinghouse společně se svými subdodavateli v Pennsylvánii, Ohiu, Coloradu, Michiganu, Jiřní Karolíně a Severní Karolíně. Bude umístěno v továrně společnosti CBNF v čínském městě Baotou.

 

Joe Belechak, viceprezident divize Nuclear Fuel, označil dohodu za nejnovější příklad vzájemně výhodné spolupráce, o kterou se Westinghouse snaží nejen v Číně, ale všude na světě. „Naše dohoda umožní Číně dosáhnout svých cílů v oblasti energetické nezávislosti a snižování emisí uhlíku,“ prohlásil Belechak.

 

Westinghouse rovněž prodloužil o dva roky smlouvu s China's State Nuclear Power Technology Corporation o spolupráci v jaderné energetice. Nová dohoda se věnuje výstavbě reaktorů AP1000, jejich údržbě a servisu, vývoji technologií a strategickým investicím. Původní smlouva byla podepsána v roce 2008.

 

Westinghouse momentálně staví v Číně čtyři reaktory AP1000 a všechny projekty běží dle časového a finančního plánu.

 

Westinghouse se v České republice účastní výběrového řízení na rozšíření JE Temelín, ve kterém nabízí rovněž reaktory AP1000, jediné reaktory tříapůlté generace s licencí Americké jaderné regulační komise (U.S. NRC). Další informace o reaktoru najdete na jeho webové stránce www.ap1000.westinghousenuclear.com.

 

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation, je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě a 60 % z těch ve Spojených státech.

 

V České republice se již Westinghouse podílel na úspěšném dokončení prvních dvou bloků JE Temelín. Vedle ČR je firma aktivní i v řadě dalších zemí Evropské unie, například v Belgii, Bulharsku, Francii, Německu, Španělsku, Švédsku či Spojeném království. V EU zaměstnává přes 3 500 lidí.< Zpět