@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse uzavřel dohodu s českou společností I & C Energo

  • Smlouva se týká řídících a kontrolních systémů pro plánované bloky jaderné elektrárny Temelín
  • Regionální prezident Westinghouse: Další dohody s českými firmami budou následovat

Praha, 15. srpna 2011 – Westinghouse Electric Company oznamuje podpis významného memoranda o porozumění s českou společností I & C Energo a.s. v rámci příprav na potenciální výstavbu  jaderné elektrárny AP1000 v České republice.

Dohoda zahrnuje exkluzivní spolupráci s I & C Energo v oblasti řídících a kontrolních systémů pro nové reaktory, souvisejícího testování a služeb v rámci spuštění elektrárny. Memorandum je výsledkem  pokračující intenzivní práce Westinghouse na kvalitní nabídce pro společnost ČEZ. Ve výběrovém řízení na dostavbu jihočeské jaderné elektrárny Temelín Westinghouse nabízí svůj reaktor AP1000. Smlouva byla podepsána v Praze Kerrym Hanahanem za Westinghouse a Janem Šafránkem a Jiřím Holinkou za I & C Energo.

Anders Jackson, prezident Westinghouse pro Evropu, Blízký Východ a Afriku, poukazuje na dlouhodobou spolupráci mezi oběma firmami.

„Tuto zprávu oznamuji s velkým potěšením. Spolupráce mezi Westinghouse a I & C Energo trvá více než deset let – začala už na reaktorech, které jsou v Temelíně v provozu nyní. Známe tuto společnost velmi dobře a jsem rád, že chceme společně pracovat na nové generaci temelínských reaktorů. Smlouvy s českými firmami, jako je I & C Energo, tvoří součást naší filozofie „Nakupujeme tam, kde stavíme“ , kterou uplatňujeme pro dodavatelský řetězec elektrárny AP1000. Westinghouse chce pracovat s českými firmami v maximální možné míře. Pevně věřím, že toto memorandum je prvním z mnoha dalších, které s českými dodavateli ještě podepíšeme.“

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502),  je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě.

I & C Energo a.s. je uznávaným českým dodavatelem v oblasti automatických systémů řízení technologických procesů a elektrozařízení, se silnou pozicí v českém průmyslu a bohatou historií v jaderné energetice. Firma provádí servis a dodávky pro významné projekty, které zahrnují design, výstavbu a spuštění řídících, kontrolních a elektrických systémů. Je součástí maďarské skupiny MOL.< Zpět