@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse uspořádal v Bulharsku dodavatelský summit

SOFIE, 27. února 2014 – Společnost Westinghouse Electric Company dnes v Sofii uspořádala summit pro místní dodavatele v rámci přípravy na potenciální výstavbu jaderného bloku AP1000 v elektrárně Kozloduj.

Summit byl pořádán ve spolupráci s Toshiba Corporation, Bulharskou obchodní a průmyslovou komorou, Bulharskou průmyslovou asociací a Konfederací zaměstnavatelů a průmyslníků. Zúčastnilo se více než 140 zástupců ze stovky společností z celé země. Akce byla zaměřená na možnosti spolupráce s Westinghouse, včetně příležitostí spojených s dodávkami a službami pro výstavbu jaderné elektrárny AP1000.

Summit zahájil Bojan Bojev, předseda Bulharské komise pro regulaci energetiky a vodárenství a velvyslankyně USA v Bulharsku Marcie Berman Ries. Mezi dalšími řečníky byla řada předních představitelů bulharského obchodu a průmyslu. Zúčastnil se rovněž japonský velvyslanec v Bulharsku Tataši Koizumi. Westinghouse prezentoval svůj pohled na příležitosti spojené s výstavbou nového zdroje, strategii pro dodavatelský řetězec v Bulharsku a způsob kvalifikace dodavatelů. Po skončení akce měly ty firmy, které vyhovují potřebám dodavatelského řetězce, možnost dalšího jednání s Westinghouse.

Yves Brachet, prezident Westinghouse pro region Evropa, Blízký východ a Afrika, ve svém projevu uvedl: „Výstavba reaktoru AP1000 představuje šanci, která vyskytne jednou za generaci. Šanci investovat do nejnovějších technologií a osvojit si nejvyšší standardy kvality. AP1000 je nejmodernější jadernou elektrárnou a značnou část projekčních, stavebních a výrobních znalostí budeme sdílet s bulharskými firmami. Díky tomu se mohou dostat k zakázkám na dalších jaderných elektrárnách budovaných po světě.“

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a významným dodavatelem produktů a technologií pro jaderné elektrárny, jehož služeb využívají energetické podniky po celém světě. V roce 1957 dodal Westinghouse do amerického Shippingportu v Pensylvánii první tlakovodní reaktor na světě. V současné době představuje technologie společnosti Westinghouse základ pro zhruba polovinu všech provozovaných jaderných elektráren na světě, včetně více než 50 % z těch umístěných v Evropě.< Zpět