@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse uspořádal summit pro dodavatele z Evropy, Blízkého Východu a Afriky

Konference se zúčastnilo přes 75 dodavatelských společností včetně zástupců ČR

Varšava – Společnost Westinghouse Electric Company uspořádala první summit dodavatelů z Evropy, Blízkého Východu a Afriky. Akce se konala ve Varšavě ve dnech 12. a 13. dubna a zavítalo na ni 115 delegátů. Varšavského summitu, který byl prvním takovým setkáním v Evropě, se zúčastnili i představitelé českých společností ENVINET, RIA-Královopolská, ZVVZ a Spel.

Summit navázal na dřívější podobná setkání v USA zaměřená na informace o organizačních změnách, zlepšování kvality, požadavcích na dodavatele, spolupráci s novými partnery a posilování vztahů se stávajícími partnerskými firmami.

Westinghouse reprezentovalo několik vrcholných manažerů z USA a Evropy, konkrétně prezident firmy pro Evropu, Blízký Východ a Afriku Anders Jackson, dále senior viceprezident provozu Dan Lipman či ředitel nákupu pro globální dodavatelské řetězce Juan Molina.

Z prohlášení Anderse Jacksona:

„V současné době představují zakázky na evropském trhu až 30 % našeho obratu. To jasně poukazuje na globálnost našeho byznysu. Naše politika dává přednost nákupu od lokálních dodavatelů v místě, kde stavíme, před využitím služeb jediné společnosti po celém světě. Samozřejmě je důležité, aby tito místní dodavatelé byli schopni splnit naše požadavky na kvalitu a dokázali nabídnout konkurenceschopné ceny. Cílem summitu je podpořit co nejvíce dodavatelů v tomto regionu, aby to zvládli. Pokud to dokážeme, budeme moci společně profitovat z příležitostí, které nám v příštích desetiletích nabídne trh s jadernými technologiemi.“

Summitu předcházela exkluzivní panelová diskuze pořádaná v spolupráci s Varšavskou technickou univerzitou „Inovace a mezinárodní průmyslové spolupráce: Jaderná energie jako reakce na problematiku uhlíkových emisí“. Diskuze se mj. účastnili americký velvyslanec v Polsku Lee Feinstein, polská vládní zmocněnkyně pro jadernou bezpečnost Hanna Trojanowska a ředitel Národního centra pro výzkum a rozvoj profesor Krzystof Kurzydlowski.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation, je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě.

V České republice se Westinghouse podílel na úspěšném dokončení prvních dvou bloků JE Temelín. Vedle ČR je firma aktivní i v řadě dalších zemí Evropské unie, například v Belgii, Bulharsku, Francii, Německu, Španělsku, Švédsku či Spojeném království. V EU zaměstnává přes 4 000 lidí.

 

Pro další informace a fotografie z kongresu, prosím, kontaktujte:

Adrian Bull

Manažer pro média a vztahy s investory

Westinghouse – Europe, Middle East & Africa

+44 (0) 1772 842166  (telefon)
+44 (0) 7894 836553  (mobil)
bullaj@westinghouse.com 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 < Zpět