@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse úspěšně instaloval kopuli reaktoru na stavbě první AP1000 v čínském Sanmenu

Peking, 1. února 2013 – Společnost Westinghouse Electric Company, její partner Shaw Group a čínská společnost State Nuclear Power Technology Corporation oznamují úspěšnou instalaci kopule ochranné obálky reaktoru na stavbě prvního bloku jaderné elektrárny AP1000 v čínském Sanmenu.

Kopule byla vyrobena v čínské provincii Shandong společností Shandong Nuclear Power Equipment Manufacturing. Váží zhruba 659 tun. Instalace byla dokončena 29. ledna v 9:56 čínského času.

Na stavbě první jaderné elektrárny typu AP1000 na světě se jedná o zásadní milník. Před usazením kopule bylo třeba dovnitř ochranné obálky (kontejnmentu) umístit řadu důležitých komponentů. Zvládnutí operace ukazuje na schopnost Westinghouse bezpečně stavět nové reaktory AP1000.

„Instalace kopule představuje náročný proces, jehož úspěšné dokončení je důkazem, že Westinghouse je, společně se svými partnery a čínským zákazníkem, připraven zprovoznit první čtyři čínské AP1000 bezpečně a ve vysoké kvalitě,“ říká Deva Chari, viceprezidentWestinghouse pro výstavbu nových jaderných elektráren. „Budeme nadále úzce spolupracovat s našimi partnery a zákazníky, abychom projekty co nejdříve dokončili. Čína pak bude profitovat z předností naší technologie a její občané získají bezpečnou, čistou a spolehlivou elektřinu pro několik generací.“

Westinghouse a Shaw Group uzavřeli smlouvu na dodávku čtyř AP1000 v Číně v roce 2007. Dva bloky se staví v Sanmenu v provincii Zhejiang, další dva v Haiyangu v provincii Shandong. Čínská společnost State Nuclear Power Technology Corporation očekává zprovoznění první elektrárny v roce 2014.

Shaw Group Inc. (NYSE:SHAW) je přední světovou společností působící v oblastech strojírenství, stavebnictví, údržby, technologií, výroby, sanací a služeb pro energetiku, chemický průmysl, environmentální a infrastrukturní projekty. Společnost zahrnutá v prestižním seznamu Fortune 500 měla v roce 2012 tržby 6 miliard amerických dolarů. Zaměstnává 25 000 lidí.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě.< Zpět