@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse splňuje kvalifikační požadavky na dostavbu jaderné elektrárny Temelín

 

ČEZ oficiálně oznámil, že společnost Westinghouse může pokračovat v procesu výběrového řízení

 

Pittsburgh, 19. února 2010 – Společnost Westinghouse Electric Company je potěšena oznámením společnosti ČEZ, že splnila formální požadavky stanovené v kvalifikační dokumentaci výběrového řízení na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

 

Dne 18. února společnost Westinghouse obdržela od ČEZ potvrzení, že její odpověď na kvalifikační dokumentaci uveřejněnou firmou ČEZ v říjnu 2009 splňuje požadavky zadavatele. V předloženém dokumentu společnost Westinghouse vyjádřila zájem o účast na veřejné zakázce, schopnost úspěšně realizovat výstavbu nových jaderných bloků a popsala výhody jaderného reaktoru AP1000TM splňujícího požadavky českých regulátorů a společnosti ČEZ. Reaktor AP1000 má navíc vynikající předpoklady nabídnout obyvatelům České republiky vyšší úroveň energetické bezpečnosti.

 

Kerry Hanahan, ředitel rozvoje zákaznických projektů společnosti Westinghouse v ČR, prohlásil, že Westinghouse vítá příležitost dále rozvíjet stávající obchodní vztahy firmy v ČR. „Společnost Westinghouse, která již bezmála 20 let působí v jaderné elektrárně Temelín, vítá možnost i nadále nabízet životaschopná řešení zajišťující udržitelnost českého jaderného programu. Jsme předvsdčeni, že reaktor AP1000 představuje přirozenou základnu bezpečné, spolehlivé a ekonomicky výhodné výroby energie v ČR, a to jak v současnosti, tak i v budoucích letech.“

 

Reaktor AP1000 je jedinou jadernou elektrárnou generace III+, jejíž návrh byl certifikován Americkou jadernou certifikační komisí (USNRC). Také organizace posuzující plnění požadavků European Utility Requirements (EUR) svým certifikátem potvrdila, že reaktor AP1000 odpovídá požadavkům European Utility Requirements a že lze tento reaktor úspěšně provozovat i v Evropě.

 

Dalšími výhodami reaktoru AP1000 společnosti Westinghouse jsou zjednodušená modulární výstavba a větší možnosti zapojení českého průmyslu díky speciálnímu firemnímu programu Buy Where We Build™ zadávajícímu výrobu a realizaci stavby místním dodavatelům.

 < Zpět