@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse se svými partnery uspořádal v jižních Čechách sympozium pro dodavatele

České Budějovice, 28. června 2013 – Společnost Westinghouse Electric Company se svými partnery (Toshiba Corporation, Metrostav, a.s. a I & C Energo a.s) uspořádala v Českých Budějovicích sympozium pro dodavatele z jižních Čech, kteří by se mohli zapojit do výstavby elektrárny AP1000 v Temelíně.

Akce byla pořádána ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou v návaznosti na nedávnou návštěvu generálního ředitele Westinghouse Dannyho Rodericka v jihočeském regionu. Na konci května zde Roderick společně se zástupci Metrostavu a I & C Energo jednal s předními regionálními představiteli o výhodách nabídky Westinghouse na stavbu třetího a čtvtého bloku temelínské elektrárny. Myšlenka na zorganizování dodavatelského sympozia vznikla při jednání s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou.

Akce se zúčastnilo více než 120 zástupců firem z regionu a okolí. Program se týkal zejména vzdělávání místních firem v oblasti způsobu spolupráce se společností Westinghouse a s jejími partnery. Westinghouse prezentoval svoji filosofii dodavatelského řetězce a proces kvalifikace dodavatelů. Ty firmy, které odpovídají potřebám dodavatelského řetězce pro elektrárnu AP1000, měly následně možnost získat další informace v navazujících diskusích.

Dostavba Temelína představuje pro Českou republiku historickou šanci investovat do nejmodernějších technologií a osvojit si nejvyšší standardy kvality. Tlakovodní reaktor AP1000 je nejpokročilejší jadernou elektrárnou na světě a díky přenosu projekčního, stavebního a výrobního know-how si české firmy vytvoří obchodní příležitosti na dalších jaderných projektech po celém světě.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě, včetně zhruba 50 % z těch umístěných v Evropě.< Zpět