@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse rozšiřuje tým pojektu Temelín 3 & 4

Brusel, 3. dubna 2012 – Společnost Westinghouse Electric Company jmenovala Seppo Korhonena na pozici Director Temelín 3 & 4 Project Development. Seppo Korhonen bude dohlížet na veškeré aktivity firmy spojené s dostavbou jaderné elektrárny Temelín, bude se přímo podílet na přípravě nabídky a následných jednáních se společností ČEZ. Jeho působištěm bude Brusel, kde sídlí centrála Westinghouse pro region Evropa, Blízký Východ a Afrika, a ve své roli bude koordinovat jak činnost americké centrály, tak stálého zastoupení firmy v Praze.

Seppo Korhonen přináší do temelínského týmu 34 let zkušeností v jaderném průmyslu. Je finské národnosti a většinu kariéry strávil ve Švédsku. Naposledy působil v rámci Westinghouse Electric Sweden na pozici Director Fuel Marketing. V letech 2000 – 2008 se v kanceláři Westinghouse ve švédském Västerås věnoval převážně evropskému obchodu s jaderným palivem. V 80. a 90. letech prošel různými inženýrskými a manažerskými pozicemi ve švédských společnostech ASEA Atom a ABB Atom.

Seppo vystudoval helsinskou technickou univezitu, získal zde titul v oboru chemické inženýrství a průmyslová ekonomie. Mluví plynně finsky, švédsky, anglicky a německy.< Zpět