@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse rozšiřuje stálý tým v České republice

Brusel, 8. srpna 2011 - Společnost Westinghouse Electric Company jmenovala Alexandera Cumminga na pozici Nuclear Power Plant Project Manager pro Českou republiku. Do Prahy přechází z Šanghaje, kde působil v čínské státní společnosti pro jadernou energetiku. Čínské straně pomáhal s adaptací technologie Westinghouse AP1000 pro potřeby samostatné výstavby dalších jaderných elektráren. Alexander Cumming nyní působí na plný úvazek v pražské kanceláři Westinghouse. Ve své nové roli bude koordinovat aktivity firmy směrem k dodavatelům, zákazníkům a české vládě související s výběrovým řízením ČEZ na dostavbu JE Temelín.

Alexander “Sandy” Cumming přichází s více než 25 lety zkušeností z jaderného průmyslu. Na území ČR už působil jako člen týmu Westinghouse, který se podílel na spuštění prvních dvou temelínských bloků. Poté pracoval na projektu odstavení černobylské jaderné elektrárny.

Westinghouse tímto jmenováním nadále posiluje aktivity v České republice – Alexander Cumming se přidává k Charlesi Wernerovi, který působí v pražské kanceláři od jara 2011. Charles Werner bude nadále koordinovat kontakty mezi centrálou Westinghouse a českým průmyslem. Oba zůstávají podřízeni Kerrymu Hanahanovi, který z pozice Project Development Director pro ČR řídí veškerou činnost firmy v rámci projektu Temelín 3, 4.

Anders Jackson, prezident Westinghouse pro Evropu, Blízký Východ a Afriku, vnímá Cummingovo jmenování jako potvrzení zájmu firmy o český trh. “S potěšením ho vítám v týmu EMEA, jeho zkušenosti budou pro naše aktivity v ČR velkým přínosem. Toto posílení pražské kanceláře reflektuje význam České republiky pro naši společnost.”< Zpět