@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse představil svůj malý modulární reaktor

 

Pittsburgh, 18. února 2011 – Westinghouse Electric Company slaví 125. výročí, více než půl století zkušeností s pokročilými jadernými reaktory a nyní má firma třetí důvod k oslavě: včera v USA poprvé představila svůj malý modulární reaktor (small modular reactor – SMR).

 

SMR od Westinghouse je integrální tlakovodní reaktor o výkonu 200 MWe, jenž nabízí řadu konstrukčních výhod reaktoru AP1000. SMR využívá systému pasivní bezpečnosti a další prověřené technologie, které umožňují dosáhnout nejvyšší úrovně bezpečnosti při snížení celkového počtu komponent v elektrárně.

 

Podrobné informace o Westinghouse SMR, včetně videa, naleznete na této stránce (v angličtině): http://www.westinghousenuclear.com/smr/index.htm

 

„V našem malém modulárním reaktoru jsme skloubili vše, co víme o provozu jaderných elektráren, jejich projektování, licencování a pasivní bezpečnosti,“ říká Dr. Kate Jackson, viceprezidentka Westinghouse pro výzkum a technologie. „Tato malá elektrárna představuje pro naše zákazníky další možnost výroby energie. Westinghouse navázal na svou tradici půkopnických projektů v jaderných technologiích a dostává se do čela vývoje na poli SMR. Nabízí takovou konstrukci a provozní jistoty, které konkurenční dodavatelé SMR nemohou zajistit,“ dodává Kate Jackson.

 

Westinghouse se zároveň chystá zapojit se do chystaného programu amerického ministerstva energetiky zaměřeného právě na SMR. Firma se chce stát hlavním partnerem americké vlády v tomto významném energetickém projektu.< Zpět