@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse předložil předběžné podklady pro dostavbu Temelína

 

Jejich dodání představuje další krok v průběhu výběrového řízení

 

Pittsburgh, 29. dubna, 2010 – společnost Westinghouse Electric Company LLC dnes oznámila, že společnosti ČEZ úspěšně dodala předběžné podklady pro výběrové řízení na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín.

 

Westinghouse je dodal jako svou odpověď na rozsáhlou dokumentaci projektových požadavků společnosti ČEZ, kterou obdržel v březnu. V předběžných podkladech Westinghouse reagoval na více než deset kapitol zvláštní dokumentace specifikující potřeby a požadavky navrhovaného projektu jaderné elektrárny v Temelíně. Tento krok je součástí jednání před podáním nabídek v rámci procesu výběrového řízení na dostavbu jaderné elektrárny Temelín a utvrzuje zájem a rozhodnutí společnosti Westinghouse se jej účastnit.

 

Kerry Hanahan, ředitel rozvoje zákaznických projektů společnosti Westinghouse v ČR, komentuje novou situaci: „Společnost Westinghouse přivítala tento milník ve vývoji tenderu na dostavbu jaderné elektrárny Temelín a těšíme se na možnost ve výběrovém řízení pokračovat. Pevně věříme, že reaktor Westinghouse AP1000™ je řešením, které lidem v České republice přinese bezpečnou, spolehlivou a ekonomicky výhodnou výrobu energie.“

 

Reaktor AP1000 je jedinou jadernou elektrárnou generace III+, jejíž návrh byl certifikován Americkou jadernou certifikační komisí (USNRC). Také organizace posuzující plnění požadavků European Utility Requirements (EUR) svým certifikátem potvrdila, že reaktor AP1000 odpovídá požadavkům European Utility Requirements a že lze tento reaktor úspěšně provozovat i v Evropě.

 

Dalšími výhodami reaktoru AP1000 společnosti Westinghouse jsou zjednodušená modulární výstavba a větší možnosti zapojení českého průmyslu díky speciálnímu firemnímu programu Buy Where We Build™ zadávajícímu výrobu a realizaci stavby místním dodavatelům.< Zpět