@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse podpoří cyklistický závod napříč zeměmi střední Evropy

 

Trasa cyklistického silničního ultramaratonu vede přes Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko

 

Pittsburgh, 2. srpna 2010 – Společnost Westinghouse Electric Company dnes oznámila sponzorství cyklistického silničního ultramaratonu Race Around theCentral Europe (RACE), jehož trasa vede čtyřmi státy střední Evropy. Závod proběhne od 5. do 8. srpna 2010 a cyklisté při něm ujedou vzdálenost 1200 km.

 

Závod odstartuje v polském městě Pińczów, cíl je v českém Třinci. Nejlepší závodníci se kvalifikují do prestižního závodu Race Across America, který se bude konat v červnu 2011. Druhý ročník ultramaratonu organizuje Extreme Cycling Club Třinec ve spolupráci s partnerskými městy Bystřice a Pińczów. Pro více informací navštivte webové stránky www.eurorace.cz.

 

Podle Anderse Jacksona, prezidenta Westinghouse pro Evropu, Blízký Východ a Afriku, napomáhá sponzorství akcí, jako je tento cyklomaraton, prohlubovat vztahy v místech, kde firma působí. „Vzhledem k dlouholetému působení společnosti Westinghouse ve střední Evropě a zvláště pak s ohledem na náš dvacetiletý vztah k Temelínu, se velmi zasazujeme o podporu místních společenství. Jsme velmi hrdí na to, že můžeme být partnerem závodu RACE a všem závodníkům přejeme hodně štěstí.”

 

Ve výběrovém řízení na rozšíření Temelína Westinghouse nabízí svůj reaktor AP1000. Další informace o reaktoru AP1000 naleznete na www.ap1000.westinghousenuclear.com. Vítěz tenderu se bude moct rovněž stát dodavatelem další nové jaderné elektrárny v České republice a na Slovensku.

 

Více informací o reaktoru AP1000 společnosti Westinghouse naleznete na www.ap1000.westinghousenuclear.com. Aktuální fotografie týkající se výstavby reaktoru AP1000 naleznete na http://ap1000.westinghousenuclear.com/ap1000_nui_ic.html.

 

Westinghouse Electric Company, společnost patřící do skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a předním dodavatelem produktů a technologií pro jaderné elektrárny po celém světě. Společnost Westinghouse roku 1957 dodala svou technologii do první tlakovodní jaderné elektrárny na světě v pensylvánském Shippingportu. Dnes je na technologii Westinghouse postavena zhruba polovina jaderných elektráren, které jsou v současnosti v provozu, přičemž 60 % z nich se nachází na území USA.

 < Zpět