@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

LONDÝN, 11. září 2014 – Společnost Westinghouse Electric Company LLC dnes podepsala dvě dohody o spolupráci v oblasti kontrolních a řídících systémů pro jaderné elektrárny s čínskou společností State Nuclear Power Automation System Engineering Company (SNPAS).

Podpis dohod, které umožní Westinghouse na čínském jaderném trhu další růst v oblasti automatizace a polní instrumentace, se zúčastnili Danny Roderick, prezident a generální ředitel Westinghouse, a Wang Binghua, předseda State Nuclear Power Technology Corporation (SNPTC).

První ze smluv je rozšířením spolupráce v oblasti kontrolních a řídících systémů, která trvá od roku 2010 a týká se systémů pro jadernou elektrárnu AP1000. Rozšíření posiluje strategickou vazbu mezi Westinghouse a SNPAS a pokrývá dodávky kontrolních a řídících systémů i pro budoucí elektrárny AP1000, které se budou stavět v Číně.

„Partnerstvím se SNPAS Westinghouse podporuje lokální výrobu kontrolních a řídících systémů,“ uvedl David Howell, viceprezident Westinghouse pro automatizaci a polní instrumentaci. „Obě strany budou nadále spolupracovat s cílem zvyšovat bezpečnost a spolehlivost jaderných elektráren tím, že budeme zákazníkům dodávat prvotřídní produkty.“

Druhá smlouva se týká kontrolních a řídících systémů jaderných elektráren, které chce SNPTC v budoucnu nabízet globálně, a v nichž by se používaly systémy odvozené od těch pro AP1000. Letos už Westinghouse a SNPTC podepsaly memorandum o porozumění zahrnující široké spektrum spolupráce a dnešní druhá dohoda spadá právě do tohoto strategického partnerství v oblasti jaderných technologií.

„Vítám tento krok, kterým naši čínští partneři uznávají vůdčí postavení Westinghouse v dodávkách kontrolních a řídících systémů. Dává nám další příležitosti ke strategickému zapojení do rozvoje čínského jaderného programu,“ doplnil David Howell.

V roce 2007 Westinghouse, společně se svým partnerem Chicago Bridge & Iron, uspěl v čínském tendru na výstavbu jaderných elektráren generace III+ v lokalitách Sanmen a Chaj-jang. Stavba čtyř bloků AP1000 zde úspěšně pokračuje a první blok v Sanmenu má být uveden do provozu v prosinci 2015.

Westinghouse poskytuje kompletní rozsah řídících, kontrolních a automatizačních produktů a služeb k zajištění bezpečného a spolehlivého provozu elektráren. V roce 2012 byla v Číně založena pobočka Westinghouse Electric Company s cílem nabídnout čínským zákazníkům silnější podporu.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a významným dodavatelem produktů a technologií pro jaderné elektrárny, jehož služeb využívají energetické podniky po celém světě. V roce 1957 dodal Westinghouse do amerického Shippingportu v Pensylvánii první tlakovodní reaktor na světě. V současné době představuje technologie společnosti Westinghouse základ pro zhruba polovinu všech provozovaných jaderných elektráren na světě, včetně více než 50 % z těch umístěných v Evropě.

State Nuclear Power Automation System Engineering Company je společným podnikem čínské State Nuclear Power Technology Corporation a Shanghai Automation Instrumentation Corporation Ltd. Věnuje se vývoji, návrhu, výrobě, integraci a konfiguraci kontrolních a řídících systémů a dalším službám souvisejícím s životním cyklem jaderných elektráren.< Zpět