@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse odmítá spekulace o společném podniku v tendru na dostavbu Temelína

 

Pittsburgh, 7. prosince 2009 – Společnost Westinghouse Electric Company LLC dnes potvrdila svůj trvající zájem být nezávislým účastníkem výběrového řízení, které na dostavbu jaderné elektrárny Temelín vyhlásil ČEZ. Společnost rovněž popírá nedávné zprávy v médiích o tom, že se snaží založit společný podnik s některým ze známých účastníků tenderu.

 

„Westinghouse rozhodně nehledá možnost založení společného podniku s dalšími účastníky tenderu,“ říká Anders Jackson, viceprezident divize vývoje projektů pro jaderné elektrárny. „Nedávné zprávy v médiích naznačovaly, že by Westinghouse mohl zvažovat nějakou formu spolupráce s ruskou společností Atomstrojexport. To jednoduše není pravda,“ dodává Jackson.

 

Westinghouse nabízí svůj tlakovodní reaktor AP1000™ generace III+, který disponuje technologií pasivní bezpečnosti a v současné době se staví v Číně i Spojených státech. Tento typ je schválen Americkou jadernou regulační komisí a vyhovuje nárokům evropských energetických společností sdružených pod hlavičkou EUR (European Utility Requirements). Reaktor AP1000 je pro Českou republiku nejvhodnějším řešením z hlediska bezpečnosti, energetické soběstačnosti i možnosti využít při dostavbě české dodavatele.Více informací o reaktoru AP1000 najdete na webové stránce www.ap1000.westinghousenuclear.com.

 

Westinghouse Electric Company, člen skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a předním dodavatelem technologie a zařízení pro jaderné elektrárny po celém světe. Westinghouse dodal v roce 1957 vůbec první tlakovodní reaktor do elektrárny v Shippingport, Pa. Dnes je technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren, včetně šedesáti procent ve Spojených státech.< Zpět