@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse kupuje CB&I Stone & Webster

PITTSBURGH, 27. října 2015 – Společnost Westinghouse Electric Company, LLC uzavřela definitivní dohodu o převzetí CB&I Stone & Webster Inc.,  divizi jaderného stavebnictví a integrovaných služeb společnosti CB&I. Tento obchod je v souladu se strategií společnosti Westinghouse zaměřenou na růstová opatření prostřednictvím rozšiřování globálních kapacit společnosti.

Vedle posílení spolupráce na aktuálních stavbách jaderných elektráren tato dohoda podpoří aktivity Westinghouse v oblasti dekontaminace, odstavení a rekultivace, rozšíří nabídku společnosti v oblasti řízení významných jaderných projektů a environmentálních služeb a bude přínosem pro rozsáhlou odbornou technologickou základnu založenou na inovacích. Všechny tyto divize budou součástí nové dceřiné společnosti Westinghouse, do níž bude také spadat nová divize služeb pro veřejný sektor, která se nyní buduje.

Transakce je nyní v závěrečné fázi jednání a její dokončení se očekává v prosinci 2015.

Kromě technického personálu, který bude po akvizici pracovat v dceřiné společnosti Westinghouse, převezme firma také projekty a aktiva, a to včetně projektů výstavby jaderných bloků AP1000 v Číně a ve Spojených státech, těžkotonážních jeřábů a vybavení a 11 zařízení v USA a v Asii. Westinghouse také jedná se společností Fluor Corporation a pokud jednání proběhnou úspěšně, bude tato společnost zodpovědná za nábor a řízení pracovníků stavby na projektech v USA.

Westinghouse Eletric Company je celosvětovým lídrem v oblasti jaderné energetiky. Nejenže je největším výrobcem jaderného paliva, ale zároveň jsou jeho technologie základem zhruba 50 % všech jaderných elektráren. Akvizice CB&I Stone & Webster upevňuje pozici firmy a posouvá ji dál.

„Touto akvizicí podpoříme náš celosvětový růst a rozšíříme pole působnosti,“ říká Danny Roderick, generální ředitel a prezident Westinghouse Electric Company. „Jako jednička na trhu v inovacích u nás zaměstnance CB&I Stone & Webster vítáme. Jsou to zkušení profesionálové, kteří s námi budou pracovat na nových řešeních, jež přinesou čistou a spolehlivou jadernou energii.“

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a významným dodavatelem produktů a technologií pro jaderné elektrárny, jehož služeb využívají energetické podniky po celém světě. V roce 1957 dodal Westinghouse do amerického Shippingportu v Pensylvánii první tlakovodní reaktor na světě. V současné době představují technologie společnosti Westinghouse základ pro zhruba polovinu všech provozovaných jaderných elektráren na světě.< Zpět