@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse jmenoval Yvesa Bracheta prezidentem pro Evropu, Blízký Východ a Afriku

Pittsburgh, 19. října 2011 – Společnost Westinghouse Electric Company dnes oznámila jmenování Yvesa Bracheta na pozici prezidenta pro Evropu, Blízký Východ a Afriku, s platností od 1. listopadu 2011.

Yves Brachet bude ve své pozici zodpovídat za vztahy se zákazníky, obchodní plány, expanzi na nové trhy a bude vést již existující projekty v Evropě, na Blízkém Východě i v Africe. Do jeho kompetencí tak spadá i pokračující výběrové řízení ČEZ na dodavatele nových bloků jaderné elektrárny Temelín. Do nové pozice nastupuje poté, co ve firmě vykonával post viceprezidenta a výkonného ředitele pro Francii, Benelux a Jihoafrickou republiku.

„Yvesův přístup k zákazníkům, jeho zkušenosti s evropským jaderným trhem, ale i vynikající znalosti široké produktové řady Westinghouse a dobré kontakty v Africe jistě využijeme při našich nových projektech v regionu EMEA,“ řekl prezident a CEO Westinghouse Aris Candris. „Minulý měsíc se Yvesovi podařilo dojednat s EDF důležitý kontrakt na výměnu 12 parogenerátorů pro francouzskou jadernou energetiku. Věřím, že jeho skvělá znalost jaderných trhů v jednotlivých oblastech nám pomůže získat větší podíl na trhu napříč celým regionem EMEA,“ dodal Candris.

Brachet je v Evropě velmi uznávaným obchodníkem. Předtím, než zastával funkci viceprezidenta a výkonného ředitele, působil jako regionální viceprezident v čele týmu Westinghouse ve Francii, který pod jeho vedením získal řadu zakázek na prodej paliva, komponentů a servisních služeb.

Yves Brachet bude ve své nové pozici sídlit v evropské centrále Westinghouse v Bruselu a po dobu přechodu do nové funkce bude úzce spolupracovat s odcházejícím prezidentem Andersem Jacksonem.< Zpět