@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse jmenoval Pavla Janíka na pozici Managing Director pro Českou republiku

Praha, 11. června 2013 – Společnost Westinghouse Electric Company jmenovala Pavla Janíka na pozici Managing Director pro Českou republiku.

Pavel Janík povede veškeré aktivity Westinghouse v ČR a v nově vytvořené pozici bude zároveň prezidentem společnosti Westinghouse Czech Republic. Na starost bude mít vztahy se všemi zainteresovanými subjekty a bude se podílet na veškerých obchodních jednáních včetně tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Dosud Pavel Janík působil jako předseda představenstva společnosti ČEZ Bohunice a rovněž pracoval pro ČEZ jako projektový manažer v oblasti fúzí a akvizic. Před nástupem do ČEZ v roce 2007 působil na různých obchodních a technických pozicích ve společnostech ŠKODA PRAHA a ŠKODA POWER.

Jeho přímým nadřízeným se stává Yves Brachet, prezident Westinghouse pro Evropu, Blízký Východ a Afriku. Pavel Janík bude sídlit v kanceláři Westinghouse na pražském Andělu.

„Pavel má skvělý přehled v energetice a rozsáhlé zkušenosti s vedením komplexních energetických projektů v ČR i v zahraničí,“ říká Yves Brachet. „V nové pozici sehraje významnou úlohu při rozšiřování aktivit Westinghouse v ČR, ve vztazích se zainteresovanými subjekty a během pokračujících jednání s ČEZ o projektu Temelín 3,4.“

Pavel Janík vystudoval stavební inženýrství na pražském ČVUT.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě, včetně zhruba 50 % z těch umístěných v Evropě.< Zpět