@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse jmenoval Charlese Wernera na pozici Construction Development Director pro Českou republiku

Pittsburgh, 31. května 2011 – Společnost Westinghouse Electric Company jmenovala Charlese Wernera na pozici Construction Development Director pro Českou republiku. Bude působit v pražské kanceláři Westinghouse v City Empiria Building na Pankráci. Kancelář slouží jako další kontaktní místo pro komunikaci s ČEZ, vládou a českým průmyslem v rámci tendru na dostavbu JE Temelín.

„Rád v naší pražské kanceláři uvítám české firmy se zájmem o temelínský projekt. Mým posláním je pomoci jim ve snaze stát se součástí našeho dodavatelského řetězce pro elektrárny AP1000,“ říká Charles Werner.

Charles L. Werner má s Temelínem a českým průmyslem bohaté zkušenosti, jelikož pro Westinghouse zde pracoval na pozici ředitele už při nasazování řídícího a kontrolního systému a výměně jaderného paliva u prvních dvou bloků v 90. letech.

Do Prahy nyní přichází po více než 37 letech zkušeností s jadernými projekty Westinghouse. Ve firmě začal jako elektroinženýr pro řídící a kontrolní systémy v roce 1974. Než se stal v roce 1986 manažerem, čtrnáct let působil jako inženýr se specializací na projekty centrálních dispečinků a operátorských rozhraní. Posledních pět let strávil jako manažer v rámci divize AP1000 Project Development.

Westinghouse se momentálně účastní pokračujícího výběrového řízení na rozšíření JE Temelín, ve kterém nabízí svůj reaktor AP1000. 

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation, je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě.

V České republice se již Westinghouse podílel na úspěšném dokončení prvních dvou bloků JE Temelín. Vedle ČR je firma aktivní i v řadě dalších zemí Evropské unie, například v Belgii, Francii, Německu, Španělsku, Švédsku či Spojeném království. Zhruba třetina celkového obratu firmy vzniká v Evropě a Westinghouse zde zaměstnává asi 4 000 lidí, kteří se věnují servisu stávajících jaderných elektráren, jadernému palivu a rozvoji nových elektráren.< Zpět