@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Generální ředitel Westinghouse jednal na jihu Čech s významnými představiteli regionu

České Budějovice, 21. května 2013 – Generální ředitel a prezident společnosti Westinghouse Electric Company Danny Roderick společně s vysokými představiteli společností Metrostav a I & C Energo dnes navštívil jižní Čechy. Delegace zde jednala s významnými zástupci místní ekonomické a politické sféry o přínosu nabídky Westinghouse na dostavbu JE Temelín pro jihočeský region.

Seriál jednání byl zahájen setkáním se společností I & C Energo, která patří k významným jihočeským firmám. I & C Energo byla původně ve vlastnictví Westinghouse a má za sebou 18 let zkušeností s pracemi na prvních dvou temelínských blocích. Westinghouse tuto firmu kvalifikoval mezi své dodavatele a díky tomu měla šanci pracovat na projektech v jaderném průmyslu v ČR i v Evropě. Jednalo se o vzájemně výhodnou spolupráci, kdy I & C Energo měla možnost získat zkušenosti s technologií Westinghouse, na druhé straně Westinghouse rozšířil svou základnu pro působení v českém jaderném průmyslu.

Pokud ve výběrovém řízení na dostavu JE Temelín zvítězí reaktor AP1000, I & C Energo bude mít na starosti dodávku a instalaci elektrických kabelů, instalaci a testování kontrolních a řídicích a elektrických systémů a rovněž projekt, dodávku, instalaci a testování systému pro monitorování radiace.

Delegace se dále setkala s řadou regionálních politických lídrů, mezi nimi s Jiřím Zimolou, jihočeským hejtmanem, Tomášem Jirsou, senátorem a starostou Hluboké nad Vltavou, a s Jurajem Thomou, primátorem Českých Budějovic. Westinghouse společně se svými českými partnery také jednal s Jihočeskou hospodářskou komorou. Danny Roderick na jednáních ocenil průmyslové kapacity v jižních Čechách a zavázal se, že Westinghouse bude pokračovat ve snahách zapojit více místních firem do dodavatelského řetězce pro elektrárnu AP1000. Za tímto účelem se bude v Českých Budějovicích na konci června konat dodavatelské sympozium.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě, včetně zhruba 50 % z těch umístěných v Evropě.< Zpět