@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Výstavba AP1000 v Číně rychle směřuje k dokončení v roce 2013

 

Čtvrtý prstenec kontejnmentu reaktoru byl usazen 14 dní před plánovaným termínem

 

Pittsburgh, 5. ledna 2011 – Společnost Westinghouse Electric Company oznamuje, že minulý měsíc dosáhla tří významných milníků při výstavbě svého reaktoru AP1000 v Číně, a to přímo na stavbě, dokončením nové továrny na výrobu modulů a rovněž při výrobě paliva. Stavební práce v Sanmenu, kde vzniká první AP1000 na světě, se výrazně posunuly usazením již čtvrtého prstence kontejnmentu reaktoru. Operace s pomocí největšího mobilního jeřábu na světě proběhla bez problémů, navíc 14 dní před plánovaným termínem. Kontejnment nyní dosahuje výšky 40 metrů.

 

Mezitím byla v čínské provincii Hubei dokončena druhá továrna na výrobu modulů, kde vznikají největší komponenty pro AP1000. Ve Spojených státech pak Westinghouse vyrobil první čtyři palivové soubory, konkrétně ve svém zařízení v Jižní Karolíně. Budou použity v prvním bloku v Sanmenu v roce 2013, kdy bude uveden do provozu.

 

Westinghouse momentálně staví v Číně čtyři reaktory AP1000 a všechny projekty běží dle časového plánu, nebo jsou v mírném předstihu.

 

Westinghouse se v České republice účastní výběrového řízení na rozšíření JE Temelín, ve kterém nabízí rovněž reaktory AP1000, jediné reaktory tříapůlté generace s licencí Americké jaderné regulační komise (U.S. NRC). Další informace o reaktoru najdete na jeho webové stránce www.ap1000.westinghousenuclear.com.

 

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation, je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě a 60 % z těch ve Spojených státech.

 

V České republice se již Westinghouse podílel na úspěšném dokončení prvních dvou bloků JE Temelín. Vedle ČR je firma aktivní i v řadě dalších zemí Evropské unie, například v Belgii, Bulharsku, Francii, Německu, Španělsku, Švédsku či Spojeném království. V EU zaměstnává přes 3 500 lidí.< Zpět