@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Stavba AP1000 v Číně – další výrazné pokroky

Pittsburgh, 25. března 2011 – Na stavbě druhého bloku v čínském Haiyangu byl usazen první z ocelových prstenců kontejnmentu. Několik dní před tím jeřáb posadil na své místo strukturální modul centrální části reaktorové budovy. První letošní milníky na stavbě oznámila společnost Shandong Nuclear Power Equipment Manufacturing Company, pro kterou v Haiyangu staví dva reaktory AP1000 společnost Westinghouse.

V  Číně Westinghouse staví ještě dva tyto reaktory v lokalitě Sanmen. Zde jsou práce nejpokročilejší a reaktor bude uveden do provozu již v roce 2013. V zemi se počítá s mnoha dalšími AP1000, jelikož Čína podepsala s Westinghouse dohody o transferu této technologie.

V reakci na události ve Fukušimě čínské úřady pozastavily schvalování nových jaderných projektů, nicméně to se podle všeho nebude týkat již schválených projektů nebo těch, kde započaly stavební práce.

První ze čtyř prstenců kontejnmentu, který byl nedávno usazen, váží přes 600 tun. Jeho neprodyšný materiál bude chránit všechny reaktorové systémy primárního okruhu, jako jsou reaktorová nádoba, hlavní čerpadla chladiva a parogenerátory.

Umístěním modulu CA05 byl vytvořen základ pro reaktorovou budovu. Modul tvoří ocelové stěny a přístupový tunel. Na stavbě by svařen ze šesti submodulů a jeho celková váha činí 54 tun.< Zpět