@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Senior Vice President Westinghouse k lití prvního betonu na stavbě V.C. Summer

Pittsburgh, 5. listopadu 2013 – Jeff Benjamin, Nuclear Power Plants Senior Vice President ve společnosti Westinghouse Electric Company, komentuje postup na stavbě bloku AP1000 ve V.C. Summer:

„Během uplynulého víkendu jsme dosáhli dalšího významného milníku při výstavbě prvních jaderných elektráren v USA po třiceti letech, a to úspěšným nalitím základového betonu na bloku 3 elektrárny V.C. Summer. Nepřetržité lití betonu trvalo 43 hodin a 25 minut a pracovalo na něm takřka 500 lidí. Díky zkušenostem z bloku 2 a z dalších projektů jsme tento úkol zvládli bezpečně a ještě efektivněji. Jsem hrdý na náš tým, který usilovně pracuje na dodání dvou bloků AP1000 našim zákazníkům, společnostem South Carolina Electric & Gas a Santee Cooper.

Od lití prvního jaderného betonu na druhém bloku V.C. Summer uplynulo již více než osm měsíců a za tu dobu zde stavba výrazně pokročila. Mezi nejvýznamnější milníky patří instalace dna ochranné obálky reaktoru, instalace podpůrného modulu pro reaktorovou nádobu a další betonování, které umožní pokračovat v pracech na jaderném ostrově. Blíží se dokončení první chladicí věže, byly instalovány dva kondenzátory a rychle postupuje výroba hlavních modulů, ochrané obálky reaktoru a přístavby u jaderného ostrova.

Westinghouse v konsorciu se společností CB&I bude nadále pokračovat v bezpečném a vysoce kvalitním zajištění dodávky bloků AP1000 v elektrárně V.C. Summer i v elektrárně Vogtle ve státě Georgia. Na těchto stavbách v USA, stejně jako s dalšími čtyřmi bloky v Číně, rychle postupujeme kupředu. V následujících měsících nás čekají další milníky a již brzy se můžeme těšit na novou generaci jaderných elektráren, která bude produkovat bezpečnou, čistou a spolehlivou elekřinu.“

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavatelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě, včetně zhruba 50 % z těch umístěných v Evropě.< Zpět