@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy
Prohlášení generálního ředitele Westinghouse k lití prvního betonu na stavbě jaderné elektrárny V.C. Summer

PITTSBURGH, 12. března – Prohlášení Dannyho Rodericka, prezidenta a generálního ředitele Westinghouse Electric Company:

„Úspěšné dokončení lití prvního betonu na stavbě druhého bloku elektrárny V.C. Summer je pro nás začátkem nové, vzrušující fáze výstavby našich elektráren AP1000 ve Spojených státech. Jedná se o milník globálního významu, díky kterému se nyní naše dodavatelské konsorcium může pustit do další zásadní fáze, jíž je montáž modulů.

Westinghouse je velice hrdý na to, že může dodávat tyto technologicky vyspělé jaderné elektrárny svým zákazníkům v Jižní Karolíně. Inovativní systémy pasivní bezpečnosti v kombinaci s osvědčenými technologiemi vytvářejí z AP1000 zdroj bezpečné, čisté a spolehlivé energie, kterou budou společnosti South Carolina Electric & Gas a Santee Cooper moci nabídnout nejen svým stávajícícm klientům, ale i dalším generacím. Dva budoucí bloky ve V.C. Summer zajistí pro místní ekonomiku potřebné základní dodávky elektřiny a poskytnou dobře placená pracovní místa během výstavby i v rámci budoucího provozu elektrárny.

Musím ocenit tvrdou práci našeho týmu na blocích číslo 2 a 3, která vyústila až v dnešní úspěch. Při realizaci nových AP1000 je pro nás absolutní prioritou bezpečnost, nejvyšší kvalita a maximální efektivita. Je nám ctí, že naplňování těchto závazků můžeme ukázat v praxi zákazníkům ve V.C. Summer v Jižní Karolíně a ve Vogtle v Georgii, stejně jako na stavbách v čínském Sanmenu a Haiyangu.

Kromě lití betonu pokračujeme ve V.C. Summer na pracech v rámci turbínového ostrova a nejaderné části elektrárny a rovněž se věnujeme výcviku budoucích operátorů.“

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě, včetně zhruba 50 % z těch umístěných v Evropě.< Zpět