@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Prezident a CEO společnosti Westinghouse Aris Candris skončí ve funkci k 31. březnu

Pittsburgh, 9. ledna 2012 – Společnost Westinghouse Electric Company oznamuje, že její prezident a generální ředitel Aris S. Candris informoval Radu ředitelů o svém úmyslu opustit funkci k 31. březnu. Westinghouse zároveň oznamuje, že Dr. Candris zůstane u firmy v roli vrchního poradce.

Společnost rovněž informuje o novém nejvyšším vedení, které s účinností od 1. dubna tvoří Jim Ferland ve funkci prezidenta a generálního ředitele a Ricardo Pérez jmenovaný prezidentem a provozním ředitelem. Jim Ferland je aktuálně prezidentem pro americký kontinent a Ricardo Pérez působí v roli prezidenta oddělení Operations. Oba mají  velké zkušenosti z dlouhodobého působení ve Westinghouse.

V rámci oznámení personálních změn předseda Rady ředitelů Shinegori Shiga poděkoval Dr. Candrisovi za vše, co během své 37-leté kariéry učinil pro Westinghouse a celý jaderný průmysl. „Nedávné schválení reaktoru AP1000 americkou jadernou regulační komisí, blížící se schválení výstavby prvních jaderných elektráren v USA po 30ti letech a pokračující výstavba čtyř jaderných elektráren v Číně představují vyvrcholení jeho skvělé kariéry ve Westinghouse,“ prohlásil. „V 80. a 90. letech, kdy náš obor skomíral, pomohl ve Westinghouse udržet živoucí atmosféru a byl jedním z těch, kteří položili základy dnešní jaderné renesance.“

Shinegori Shiga rovněž zdůraznil, že během Candrisova působení se operační zisk a tržby firmy v průměru zvýšily o více než dvacet procent ročně.

Nejbližší milníky

V prosinci 2011 americká jaderná regulační komise udělila reaktoru AP1000 finální licenci. Očekává se, že úřad brzy vydá také kombinované provozní a konstrukční licence pro čtyři nové elektrárny AP1000, dvě ve Vogtle ve státě Georgia a dvě ve V.C. Summer v Jižní Karolíně.

Během Candrisova vedení Westinghouse výrazně rozšířil možnosti dodávek paliva a servisních služeb pro stávající jaderné elektárny po celém světě a expandoval zejména v oblasti varných reaktorů. Westinghouse rovněž rozšířil svoji globální infrastrukturu v rámci plánu na zachování vedoucí pozice ve všech segmentech jaderného průmyslu: paliva, servisních služeb, automatizace a výstavby nových zařízení.

Ve svém proslovu k zaměstnancům Dr. Candris prohlásil: „Budoucnost našeho oboru zůstává živá. Zažíváme úspěchy v Číně a jsme připraveni pokročit se stavbou nových AP1000 v USA na základě očekávané kombinované licence. Máme velmi dobrou perspektivu také na trzích v Evropě, Asii a Severní i Jižní Americe. Když k tomu přidám naše investice do vývoje technologií, minulé i plánované, Westinghouse by si měl zachovat svoji vedoucí pozici v odvětví, nebo ji dokonce posílit.“

 < Zpět