@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Westinghouse úspěšně instaloval kopuli reaktoru na stavbě AP1000 v čínském Haiyangu

Peking, 29. března 2013 – Společnosti Westinghouse Electric Company, CB&I, State Nuclear Power Technology Corporation Ltd., Shandong Nuclear Power Company Ltd. a China Power Investment Corporation oznamují úspěšnou instalaci kopule ochranné obálky reaktoru AP1000 na stavbě prvního bloku nové jaderné elektrárny v čínském Haiyangu.

Instalace kopule o váze zhruba 659 tun byla dokončena 29. března v 9:36 čínského času. Vyrobila ji společnost Shandong Nuclear Power Equipment Manufacturing v čínské provincii Shandong.

Tato úspěšná operace představuje pro Westinghouse další významný krok při výstavbě čtyř AP1000 v Číně. Stejného úspěchu bylo dosaženo přesně před dvěma měsíci na stavbě v Sanmenu. Zvládnutí operace ukazuje na schopnost Westinghouse bezpečně stavět nové reaktory AP1000.

„Na staveništi v Haiyangu rychle postupujeme kupředu a isntalace kopule je toho důkazem. Před samotnou instalací bylo třeba vyrobit, otestovat a umístit do kontejnmentu řadu důležitých komponentů,“ říká Deva Chari, viceprezidentWestinghouse pro výstavbu nových jaderných elektráren. „Budeme nadále úzce spolupracovat s našimi partnery a zákazníky, abychom projekty co nejdříve dokončili. Občané Číny pak budou moci profitovat z předností naší technologie.“

Westinghouse a CB&I uzavřeli smlouvu na dodávku čtyř AP1000 v Číně v roce 2007. Dva bloky se staví v Sanmenu v provincii Zhejiang, další dva v Haiyangu v provincii Shandong.

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě.

CB&I (NYSE: CBI) patří mezi přední světové společnosti zaměřené na budování energetické infrastruktury. Může čerpat z více než sta let zkušeností a odborných znalostí 50 000 zaměstnanců. CB&I nabízí spolehlivá řešení při zachování důrazu na kvalitu a bezpečnost. Další informace na www.CBI.com.< Zpět