@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Prohlášení prezidenta a generálního ředitele Westinghouse k lití prvního betonu na stavbě třetího bloku elektrárny Vogtle

PITTSBURGH, 14. března 2013 – Prohlášení Dannyho Rodericka, prezidenta a generálního ředitele Westinghouse Electric Company:

„Tento týden přinesl významný posun na cestě k nové generaci jaderných elektráren ve Spojených státech. V rozmezí pouhých několika dnů se podařilo dokončit budování základů pro dva nové bloky AP1000 na jihovýchodě USA, které jsou prvními jadernými elektrárnami v zemi po třicetileté odmlce.

Gratuluji stovkám pracovníků, kteří se podíleli na lití prvního betonu na třetím bloku elektrárny Vogtle v Georgii. Podařilo se ho dokončit ve čtvrtek odpoledne, a připravit tak jaderný ostrov na instalaci klíčových modulů. Pro našeho zákazníka, společnost Southern Nuclear, se jedná o důležitý milník a Westinghouse je rád, že technologie AP1000 umožní této společnosti pokrýt budoucí energetické potřeby jejích klientů.

Dva nové bloky AP1000 stavěné ve Vogtle vyrobí elektřinu pro půl milionu domácností a podniků ve státě Georgia. Jejich výstavba zároveň představuje silnou podporu zaměstnanosti: nabídne až 5 000 pracovních pozic na stavbě a 800 míst nutných pro zajištění provozu elektrárny.

Westinghouse se svým partnerem v konsorciu, společností Chicago Bridge & Iron, bude nadále pokračovat v bezpečné, vysoce kvalitní a efektivní realizaci projektů AP1000, která probíhá ve Vogtle, ve V.C. Summer v Jižní Karolíně a v čínském Sanmenu a Haiyangu. Stavba všech osmi bloků v těchto lokalitách výrazně postupuje kupředu a společně s našimi zákazníky, partnery a dodavateli směřujeme k dalším milníkům.“

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je světovým průkopníkem v jaderné energetice a předním dodavetelem jaderných technologií po celém světě. V roce 1957 stál Westinghouse u zrodu vůbec prvního tlakovodního reaktoru v pennsylvánském Shippingportu. Dnes jsou technologie Westinghouse základem přibližně poloviny všech fungujících jaderných elektráren na světě, včetně zhruba 50 % z těch umístěných v Evropě.

< Zpět