@WECnuclear_CZ
Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy Site Map About Westinghouse About Nuclear Energy

Americké úřady schválily výstavbu dalších AP1000

Pittsburgh, 30. března 2012 – Společnost Westinghouse Electric Company přivítala rozhodnutí americké komise pro regulaci jaderných zdrojů udělit kombinovanou provozní a konstrukční licenci společnosti South Carolina Electric & Gas (SCE&G), která staví nové reaktory AP1000 v elektrárně VC Summer v Jižní Karolíně. Udělení licence umožňuje naplno zahájit tu fázi výstavby AP1000, která podléhá bezpečnostní certifikaci.

Rozhodnutí přichází sedm týdnů po udělení stejné licence společnosti Southern Nuclear Company, která buduje další dva AP1000 od Westinghouse v elektrárně Vogtle v Georgii. Další čtyři AP1000 jsou paralelně ve výstavbě na dvou místech v Číně. Všechny projekty běží podle plánu.

U příležitosti udělení kombinované licence společnosti South Carolina Electric & Gas prohlásil Dr. Aris Candris, prezident a generální ředitel Westinghouse:

„Mám tu čest pogratulovat společnosti SCE&G právě dnes, kdy se uzavírá moje kariéra a končím ve funkci prezidenta a generálního ředitele. Tisíce pracovníků teď mohou naplno zahájit fázi výstavby, která podléhá bezpečnostní certifikaci, a obyvatelé Jižní Karolíny se mohou těšit na bezpečnou, čistou a spolehlivou výrobu elektřiny. Udělení kombinovaných licencí pro AP1000 dvěma americkým producentům elektřiny je jasným ujištěním, že jaderná energie bude nadále hrát významnou roli v energetickém mixu naší země. Zároveň potvrzuje, že reaktor AP1000 je preferovanou technologií ve Spojených státech i jinde na světě.“

< Zpět